Gaggia

 

Historia firmy Gaggia zaczyna się w 1895 roku, gdy w Milano rodzi się słynny barista i jej założyciel - Giovanni Achille Gaggia. 5 września 1938 roku otrzymuje on patent nr 365726 na nowy typ ekspresu do kawy - ta całkowicie nowatorska konstrukcja używa mechanizmu tłoka, który tłocząc wodę pod wysokim ciśnieniem, przez zmieloną kawę, w 15 sekund otrzymuje idealne espresso. Krąży legenda, że pomysł użycia mechanizmu tłoka przyszedł do głowy konstruktorowi podczas oglądania układów hydraulicznych silnika amerykańskiego Jeep-a.

 

Zastosowany unikalny mechanizm pozwalał na produkowanie idealnej cremy (to naturalna warstwa spienionych olejków aromatycznych wydobywanych z kawy, w trakcie przygotowywania espresso). Ta właśnie CREMA staje się wyróżnikiem i znakiem rozpoznawczym marki Gaggia. Od tego momentu rozpoczęła się szalona moda na prawdziwe espresso.

 

Saeco

 

Historia firmy Saeco sięga już 1981 kiedy to Sergio Zappella i Arthur Schmed zakładają w Gaggio Montano spółkę zajmującą się produkowaniem automatycznych ekspresów do kawy. Już w 1985 roku była pierwszym producentem urządzeń przygotowujących espresso wprost z ziaren kawy, co było możliwe tylko dzięki wynalezieniu innowacyjnego, automatycznego bloku zaparzającego. W 1999 roku firma Saeco zakupiła uznaną w branży markę Gaggia. Od 2009 roku, firma Philips, jeden z liderów branży szczycący się rozwiązaniami takimi jak Senseo, wspólnie z firmą Saeco rozpoczęła współpracę nad opracowaniem urządzeń pokrywających wszystkie segmenty rynku. W wyniku współpracy powstał specjalizowany "Business Unit Coffee", którego głównym zadaniem jest wprowadzanie innowacji w produkowanych urządzeniach tak, aby użytkownicy końcowi był całkowicie usatysfakcjonowani.

 

Quality Espresso

 

Quality Espresso to wiodąca firma w produkcji i sprzedaży profesjonalnych ekspresów do kawy espresso. Firma z ponad 65-letnią historią, która łączy tradycję i innowacje, aby oferować wysokiej jakości ekspresy w poszukiwaniu idealnego espresso, pracując każdego dnia, aby zadowolić najbardziej wymagających baristów i miłośników kawy. Nasze główne marki Gaggia i Futurmat są synonimami jakości, wzornictwa, niezawodności i trwałości, co uczyniło je wzorcowymi maszynami do użytku profesjonalnego. Posiadanie własnego zakładu produkcyjnego o powierzchni ponad 17 000 m2 pozwala nam kontrolować cały proces i rozwijać się na arenie międzynarodowej, będąc już obecnym w ponad 90 krajach. W 2001 roku Quality Espresso kupiło te dwie historyczne marki. Z siedzibą w barcelońskiej fabryce zbudowanej przez Faemę w latach 60-tych, Quality Espresso sprzedaje na całym świecie sprzęt do espresso pod markami Futurmat, Gaggia, Visacrem, Italcrem i Mairali (dwie ostatnie marki powstały odpowiednio w 1957 i 1989 roku)